Współczesna edukacja ma swoje wady. O szkolnictwie wyższym słów kilka.

Posted on 13/01/2023 7:10am

Studia to jeden z najważniejszych etapów w życiu każdego młodego człowieka. Pięć lat spędzonych na szkole wyższej kształtuje osobowość skuteczniej niż jakakolwiek inna rzecz. Już sam wybór kierunku, który chcemy zgłębiać stanowi pierwszy krok ku dojrzałości. Studia natomiast nie zasadzają się wyłącznie na pozyskiwaniu wiadomości|sprowadzają się tylko do pozyskiwania wiedzy, ale są także doskonałym probierzem wytrwałości i rzetelności każdej osoby.

krajobraz - Internet
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Tak prezentuje się teoria. Niestety praktyka najczęściej bardzo od niej odstaje. W dzisiejszym świecie wykształcenie wyższe uznawane jest za oczywistość. Osoby, które postanawiają zakończyć edukację na szkole średniej albo, co gorsza, po prostu zdobyć konkretne kwalifikacje w zawodówce, są automatycznie traktowani jako ludzie gorsi, mniej zdolni i bardziej leniwi.

Stan ten i strach przed wykluczeniem społecznym przekonuje młodych do podjęcia studiów wyższych niezależnie od ich zadatków. Uczelnie pełne są studentów skoncentrowanych jedynie na uzyskaniu wymarzonego tytułu, a nie na swoim rozwoju, poszerzaniu horyzontów i zdobywaniu informacji. W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie studiami ze strony młodych ludzi zaczęły powstawać niepubliczne szkoły wyższe, które przyjmują kandydatów tylko na podstawie uregulowania czesnego za naukę.

Najpoważniejszym skutkiem tego stanu rzeczy jest brak poszanowania dla edukacji i dążenie do zaliczania następnych etapów za wszelką cenę. Tutaj ma swoje źródło powszechna tolerancja dla odpisywania na egzaminach czy sprawdzianach. Rządzi przekonanie, że liczy się wyłącznie finalny efekt, a nie droga do niego. Podobnie sprawa rysuje się jeśli chodzi o pisanie prac magisterskich czy inżynierskich.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakie zagadnienia ma rekomendowana strona (https://www.procleaner.pl/) - niewątpliwie dane w tamtym miejscu zamieszczone są tak samo zajmujące.

Chcąc załatwić ten nieprzyjemny obowiązek ludzie często popełniają plagiaty lub zatrudniają kogoś innego, by napisał to za nich. Niektórzy zawodowo zajmują się pisaniem cudzych magisterek, a Internet pełen jest anonsów: praca licencjacka! Tanio!

Być może za jakiś czas ludzie, którzy zdecydowali się pójść na łatwiznę i zamówić własną pracę dyplomową u innej osoby, zrozumieją swój błąd i odkryją, że zdobyty tym sposobem dyplom nie dostarcza im żadnej satysfakcji.