Czy warto zlecić fachowej firmie napisanie pracy na zaliczenie - licencjackiej albo magisterskiej? Czy to zgodne z prawem?

Posted on 16/03/2022 1:40pm

Trzeba przyznać, że pisanie prac zaliczeniowych na zlecenie to temat dość kontrowersyjny. Sporo ludzi zastanawia się nad tym, na ile legalna jest ta cała procedura. Dobrze jest już na początku być świadomym tego, że wszelkie informacje na temat legalności danych działań najlepiej poszukać w kodeksie karnym.

widok - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
Odnajdziemy tam przykładowo artykuł 272, który określa, iż wyłudzenie poświadczeń nieprawdy przez podstępne wprowadzanie w błąd osoby na stanowisku publicznym, podlega karze do trzech lat więzienia. Znaczy więc to, iż gdy do uzyskania stopnia magistrata lub licencjata, chcemy wykorzystać pracę, która została napisania przez kogoś innego, to wtedy może być to kwalifikowane jako złamanie prawa. Ale czy taki artykuł odnosi się także do przygotowywania prac na zlecenie?

cena - migawka
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
płótno - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
To przedstawia się tak, że jak przedstawi się tą pracę, jako własne działo, to złamiemy prawo. I odnosi się to do różnych typów prac, przykładowo prace licencjackie czy magisterskie. Jednakże nic straconego, gdyż oferty firm, które oferują pisanie prac magisterskich albo licencjackich, odznaczają się tym, że nie jest dostarczana gotowa praca. Jest natomiast przygotowywana praca na podstawie której możemy stworzyć własne teksty.http://www.galeriaoswietlenia.pl/136-lampy-sufitowe galeriaoswietlenia.plDość często takie firmy, poza samą usługą tworzenia tego typu pracy, zapewniają dodatkowe wsparcie w przygotowaniu swojej wersji pracy. Na przykład może to być wyszukanie dobrych materiałów źródłowych czy redagowanie i korekta tekstu. Tego typu więc pomoce wraz z przygotowaną wcześniej przykładową pracą, stanowią jedynie dodatkowe pomoce dla osoby piszącej, dlatego też taka pomoc nie będzie łamaniem prawa.

Gdy analizujemy kwestie prawne dotyczące przygotowania pracy, dobrze przyjrzeć się formie działalności naszego wykonawcy. Żeby uniknąć różnych problemów z pewnością warto skorzystać z usług firmy, jaka ma założoną działalność gospodarczą. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko zostania oszukanym, przez to też otrzymamy odpowiednią fakturę za zlecenie.

Zainteresowały Cię myśli stworzone w naszym artykule? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie namawiamy do nowej witryny - naciśnij tu architekt wnętrz częstochowa i wejdź tam.

Jak widzimy więc, warto zlecać wykonywanie takich prac, lecz tylko profesjonalnej firmie. Nie możemy przy tym traktować tego jak zrobionej przez siebie pracy, bo otrzymujemy jedynie materiały, na podstawie jakich tworzymy własne dzieło.